Którą część GTA wspominasz najlepiej?

Porozmawiajmy też o pozostałych częściach GTA, San Adreas, Vice City, GTA IV i inne!

Którą część GTA wspominasz najlepiej?

Liczba opcji do wybrania: 1

Pokaż wyniki

• 17 wrz 2013, 22:21

Gta 3 było dobre pod względem fabuły, nie było aż tak łatwe, Gta vice city było już za proste do tego mała mapa i wszystko przesiąknięte tą różowizną :) Gta Sa chyba było jedną z najlepszych części dosyć dobrze dopracowany multi, wiele trybów gry właśnie na multi a do tego dosyć ciekawa fabuła (pewnie dlatego w gta 5 mamy nawiązanie do Grove/ wojny gangów etc.) co to gta 4 sądzę że fabuła i grafika były spoko ale gra miała w sobie wiele błędów :)
    Jediet
    Moderator

• 28 wrz 2013, 15:37

Ja najlepiej wspominam GTA: Vice City... dlaczego? Sam nie wiem chyba dlatego że bardzo długo w tą część grałem, no i klimat był świetny, następnie GTA San Andreas.
    Awatar użytkownika
    quette
    Moderator

• 29 wrz 2013, 10:53

1) San Andreas - wiele osób narzeka na utratę realizmu w tej edycji (jetpacki, włamania do baz militarnych), ale dla mnie to też część jej klimatu. Miała być lżejsza od pozostałych, bardziej jajcarska i to się udało. Do tego klimat San Andreas, trzy duże miasta (chociaż było widać, że nie do każdego twórcy przyłożyli się tak samo - Los Santos było o wiele lepiej przemyślane i bardziej złożone niż San Fierro, które z kolei biło na głowę proste i płaskie jak stół Las Venturas), charakterystyczny klimat Kalifornii z lat 90. połączony z nastrojem filmów akcji z tamtych czasów... No cudo. Jeśli miałbym się do czegoś przyczepić to do upierdliwości niektórych misji (pogoń na motocyklu za pociągiem, szkoła lotnicza, odbijanie terytoriów czy wszystkie misje wykonywane za pomocą zdalnie sterowanych pojazdów), ale i tak przeszedłem ją dwa razy i uważam za najbardziej rozbudowaną część - nawet w porównaniu z GTA 5.

2) Vice City - klimat, klimat i jeszcze raz klimat. Gdybym mógł sobie czegoś życzyć to tego, aby GTA 6 toczyło się właśnie w Vice City (czyli odpowiedniku Miami) - niekoniecznie w latach 80. To miasto po prostu ma swoją magię. Do tego VC miało genialną ścieżkę dźwiękową (to ewidentna przewaga części z epoki 3D nad nowymi HD, zarówno w GTA 4 jak i w 5 stacje radiowe są nadal fajne, ale już nie wbijają w fotel jak w VC czy SA - tam nieraz było tak, że nie wysiadałem z wozu póki nie skończył się jakiś kawałek) i fajnie zarysowanych bohaterów.

3) GTA III - mam do tej części duży sentyment, bo była to pierwsza poważna nowość, w jaką grałem na swoim pierwszym, porządnym komputerze. Ale jednak klimat Liberty City mi nie leży, wydarzenia toczące się w tej lokacji uważam za zbyt ciężkie (dla niektórych to plus, ale jak przyzwyczaiłem się do słonecznych klimatów SA i VC - podobnie w filmach czy serialach bardziej porywa mnie Los Angeles czy Miami niż Nowy Jork). Jednak był to milowy krok dla całej komputerowej rozrywki i za to GTA III zasługuje na szacunek.

4) GTA 4 - nie lubię Liberty City, nie lubię nowego bohatera, nie lubię tego ciężkiego klimatu. Nie wiem, "czwórka" nie wciągnęła mnie tak jak pozostałe części i nie wywołała u mnie tyle entuzjazmu co GTA 5. W zasadzie poza tym, że była prekursorem nowej jakości w GTA to niczym nie zapisała się w mojej pamięci. Ale jestem w stanie zrozumieć że dla niektórych to najlepsza część serii.

?) GTA 5 - czekam na premierę na PC. Wszystko wskazuje, że może to być nowy nr. 1 w moim zestawieniu, ale poczekamy, zobaczymy.
    Magicc89

• 30 sty 2014, 19:08

Najlepiej wspominam GTA San Andreas. W sumie miałem jeszcze okazje zagrać oprócz SA tylko w IV wiec też cieżko mi ocenić pozostałe cześci. Tak czy inaczej nad SA spedzilem najwięcej czasu :)
    Awatar użytkownika
    kuSy

Wróć do Pozostałe części GTA

Informacje