NEWS:
Strona Główna » Aktualności GTA V » GTA V PC – na 6 tygodni przed premierą – podsumowanie

GTA V PC – na 6 tygodni przed premierą – podsumowanie

W dzisiejszym, obszernym artykule zbierzemy w całość wszystkie informacje dotyczące Grand Theft Auto V w wydaniu na PC, które ostatnimi miesiącami stopniowo spływały do nas ze świata gier.

PREMIERA

Aby wszystko było po kolei, zacznijmy od daty premiery.

Zarówno w Polsce, jak i na świecie gra ma trafić do sprzedaży 24 marca tego roku. Można powiedzieć lepiej późno, niż wcale.

Oczywiście można ją kupić także w przedsprzedaży, dzięki czemu będziemy mieć pewność, że w dniu premiery gra będzie śmigać już na naszym komputerze. Trzeba się jednak liczyć z tym, ze cena gry w przedsprzedaży jest wyższa niż tej samej gry kilka dni po premierze w sprzedaży regularnej. Dla każdego gracza, który zakupi GTA V PC w przedpremierze do 9 marca Rockstar przewidział bonus –  wirtualny 1 mln $  – po 500 tys $ w grze online i w grze offline.

yMnYY

Informacje o aktualnej dacie premiery dostępne też w zakładce PREMIERA >> http://gta5pc.pl/premiera/

WYMAGANIA

Poza tym, że gra musi być dostępna w sprzedaży, komputer na którym ma ona być zainstalowana powinien spełniać przynajmniej minimalne zalecenia producenta. Oczywiście idealnie by było, gdyby sprzęt spełniał zalecane wymagania systemowe, które gwarantują płynną, przyjemną rozgrywkę.

Minimalne wymagania systemowe:

 • Procesor: Intel Core 2 Quad Q6600 2.4 GHz/AMD Phenom 9850 2.5 GHz
 • RAM: 4 GB RAM
 • Karta graficzna: 1 GB GeForce 9800 GT/Radeon HD 4870 lub lepsza
 • Pamięć: 65 GB HDD
 • System operacyjny: Windows Vista/7(SP1)/8/8.1 64-bit

Zalecane wymagania systemowe:

 • Procesor: Intel Core i5-3470 3.2 GHz/AMD X8 FX-8350 4.0 GHz
 • RAM: 8 GB RAM
 • Karta graficzna: 2 GB Geforce GTX 660 GT/Radeon HD 7870 lub lepsza
 • Pamięć: 65 GB HDD
 • System operacyjny: Windows 7(SP1)/8/8.1 64-bit

Informacje dostępne też w zakładce WYMAGANIA >> http://gta5pc.pl/wymagania/

CO Z GRACZAMI KONSOLOWYMI?

Dla osób, które wcześniej zakupiły grę w wydaniu na PlayStation®3 lub Xbox 360 czeka niespodzianka – kolekcja ekskluzywnych przedmiotów, powiązanych z nowymi, niedostępnymi na tych platformach rozgrywkami. Ten prezent od Rockstar ma zachęcić konsolowiczów do wypróbowania jeszcze większego i wspanialszego świata gry w wydaniu PC.

Co więcej, gracze online platform PlayStation®3, PlayStation®4, Xbox 360 oraz Xbox One mogą liczyć na przeniesienie swojej rozgrywki do świata GTA V PC.

GTA V PC przyniesie też zwiększenie maksymalnej liczby graczy w sesji online do 30 ( z dotychczasowych 16 )

TRYB GRY PIERWSZOOSOBOWY

To jest coś, co twórcom się zdecydowanie udało. Może nie jest to tryb, który nadaje się do przejścia całej gry, ponieważ pole widzenia zostaje w nim znacznie ograniczone, jednak jest świetny do swobodnego zwiedzania miasta i zachwycania się urokami dopracowanych szczegółów gry. Standardowo do wyboru jest także tryb trzecioosobowy, który zapewnia większe pole widzenia.

GRAFIKA

PC-ową odsłonę GTA V wyróżnia doskonała jakość grafiki, zauważalna głównie w trybie pierwszoosobowym. Dbałość o szczegóły, gra światła i cienia, dystans renderowania obiektów w 60 klatkach na sekundę i rozdzielczości 4K. Wszystko to czyni świat GTA V niesamowicie pięknym.

actual_1410520799

actual_1410520874

actual_1410521044

GTA_5_PC_pctrevor_full-pcgh


30 komentarzy

 1. Już myslalem, że serwis umarł.

 2. W końcu coś jest napisane na tej stronie :D. Trochę zbyt długo czekam na GTA V PC ale jakoś wytrzymam i myślę, że w końcu sobie zagram :).

Skomentuj to!

Twój adres email nie będzie widoczny.