„Prędzej czy później trafi na PC…”

Premiera GTA V na konsole miała miejsce 17 września, minęły już więc 3 tygodnie i wciąż brak jest oficjalnych informacji na temat wersji PC. Ze świeżych informacji mamy wypowiedź przedstawiciela Intela, ale na początku przeanalizujmy krótko historię serii GTA, ponieważ wersje PC, począwszy od Grand Theft Auto III, zawsze wychodziły z opóźnieniem w porównaniu do premier konsolowych. Ile wtedy czekaliśmy?

Grand Theft Auto III – wydane na PS2 26 października 2001 roku
czekaliśmy 35 dni do oficjalnej zapowiedzi wersji PC oraz
208 dni do jej premiery

Grand Theft Auto: Vice City – wydane na PS2 8 listopada 2002 roku
czekaliśmy 38 dni do oficjalnej zapowiedzi wersji PC oraz
187 dni do jej premiery

Grand Theft Auto: San Andreas – wydane na PS2 29 października 2004 roku
czekaliśmy 46 dni do oficjalnej zapowiedzi wersji PC oraz
221 dni do jej premiery

Grand Theft Auto IV – wydane na PS3 i XBOX 29 kwietnia 2008 roku
czekaliśmy 93 dni do oficjalnej zapowiedzi wersji PC oraz
214 dni do jej premiery

Jak łatwo zauważyć za każdym razem na wersję pecetową musieliśmy czekać około 7 miesięcy od daty premiery wersji konsolowej. Ogłoszenie daty premiery miało miejsce od nieco ponad miesiąca do nawet 3 miesięcy. Tak więc póki co działanie ze strony producenta GTA firmy Rockstar nie odbiega od „normy”.

Dziś portale rozprawiające o grach przytaczają słowa wysoko postawionej osoby – dyrektora marketingu oddziału Intela odpowiedzialnego za notebooki. W wywiadzie dla PC Gamer Chris R. Silva, bo o nim mowa, wyraził swoje zdanie na temat Grand Theft Auto na PC:

„W przypadku Grand Theft Auto, nie sądzę, by gra na długo pozostała konsolowym exclusivem. Ale tak właśnie się dzieje, kiedy wydajesz nową produkcję we współpracy z dwoma firmami, które mogą wydać sporo pieniędzy, by upewnić się, że otrzymają odpowiednią zawartość. Ktoś dużo zapłacił, by upewnić się, że będzie to tytuł na wyłączność.”

Według niego Rockstar nie zignoruje tak wielkiego rynku i wersja na PC prędzej czy później się pojawi. To już sami zdażyliśmy wywnioskować, za dużo już śladów, przypuszczeń, wypowiedzi, aby powątpiewać, że wersji PC nie będzie. W tej wypowiedzi nie jest najważniejsze to, że GTA 5 PC będzie, ale sam jej charakter i bezpośredniość. Można się łatwo domyśleć w kogo najbardziej trafia ta wypowiedź w sensie niezbyt pozytywnym 🙂

/Todie

4 Comments

 1. Anonim

  Czyli pewnie jeszcze trochę poczekamy…

  Reply
 2. Mat

  Lepiej później , niż wogóle 😉

  Reply
 3. Niecierpliwiec

  Lepiej prędzej niż później 🙂

  Reply
  1. Anonim

   Ja bym wolał prędzej bo wyjdzie taki optymalizacyjny koszmarek jak GTA4

   Reply

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *