GTA V PC będzie opóźnione, anulowane? Plotki…

[dropcap]N[/dropcap]a wersję PC Grand Theft Auto V czekamy praktycznie od premiery tej gry na konsole, która miała miejsce we wrześniu ubiegłego roku. Wreszcie, po ponad 260 dniach 10 czerwca 2014r., na targach E3, producent zdecydował się zapowiedzieć nadejście GTA V PC jesienią tego samego roku. Długo to trwało, ale w końcu była to dobra i oficjalna wiadomość. Jak wskazuje nasza ankieta poprzedzająca chwilę zapowiedzi, tylko 15% głosujących, stwierdziła, że ma dosyć czekania i na pewno już nie kupi GTA V PC. Tak więc jedni bardziej cierpliwi, drudzy mocniej poirytowani, ale znacząca większość z Was i tak wybaczyła Rockstar’owi to długie milczenie. Od chwili zapowiedzi w czerwcu czekaliśmy już tylko na dobre wiadomości i szybszy rozwój wydarzeń, niestety dla graczy PC to znowu kolejny okres bez jakichkolwiek oficjalnych informacji, ani nowych materiałów dotyczących wersji PC.

Na naszym forum zaczęły się już obawy czy na pewno gra zostanie wydana w deklarowanym terminie? Przecież jesień zaczyna się już za niecały miesiąc, a oprócz jednego zwiastunu i nieprecyzyjnej daty premiery, nie mamy kompletnie nic więcej. Chcąc nie chcąc sytuacja zmusza do tego, aby powstawały kolejne domysły i krążyły następne nieoficjalne, niepewne informacje. Obecnie wiele portali, szczególnie tych zagranicznych ryzykuje stwierdzenie, że premiera gry może się opóźnić i wersję PC zobaczymy dopiero w 2015r., a nawet może zostać całkowicie anulowana. Od razu uprzedzam – jak zwykle to bywa przy spekulacjach, nie ma jakichkolwiek oficjalnych przesłanek mówiących o problemach z wydaniem gry. Co nowego na temat GTA V PC słychać w sieci? I skąd te niepokojące informacje? Postaramy się przybliżyć Wam temat i wszystko trochę uporządkować.

Małym wstępem…

Serwis CraveOnline.com w swoim artykule pisze o „źródłach”, według których Grand Theft Auto V na PS4 i Xbox One miały być obecne na targach Gamescom, ale tylko dla prywatnego kręgu osób oraz, że jest co raz więcej dowodów na to, że wydanie tych wersji zostanie opóźnione do 2015r. Z wersją PC, jeśli istnieje, ma być podobnie, w końcu wydanie na konsole nowej generacji i PC miało mieć miejsce jednocześnie. Jednak obecny szum na temat przyszłości GTA V PC związany jest z innymi informacjami.

Tajemniczy Brad

Chodzi o plotkę jaką puścił niejaki „Brad”. Kim on jest? My mieliśmy problem, aby dokładnie to ustalić. Jak dowiadujemy się z portalu gamefront.com był on swego czasu kierownikiem marketingu Rockstar Games. W innych źródłach (np. PCworld.pl) możemy przeczytać, że cały czas jest szefem działu marketingu w Rockstar North. Niby różnica mała, ale dla wiarygodności plotki ma kluczowe znaczenie. Tak czy inaczej źródła pokrywają się w jednym – wspomniany Brad ma obecnie prowadzić własną firmę marketingową – Rantic. Na łamach tej strony pojawił się podobno wpis Brad’a wyrażający obawy o wydanie wersji PC GTA V.

Jednocześnie w serwisie foxweekly.com znajdujemy krótki wywiad z jednym z dyrektorów marketingu firmy Rantic, John’em Hoffberger’em. Jak możemy przeczytać w powyższym artykule John stwierdza, że premiera wersji PC może być wkrótce odwołana z powodu „problemów korporacyjnych” oraz, że Rockstar nie chciał nigdy wydać wersji PC GTA V, ale ze względu na wysokie zapotrzebowanie graczy producenci gry zostali niejako zmuszeni do jej produkcji. To wszystko niektórym się mocno nie spodobało, czego efektem jest zablokowanie strona firmowej rantic.com  Po wejściu na nią otrzymujemy komunikat:

Dear Rockstar, Hacked by 4chan ,Give us our GTA 5 for PC.

art2

Nie będzie wersji PC? Hakerzy atakują?

Trochę nie rozumiemy tego szumu. Cała sprawa wydawała mi się  mało znaczącą plotką, o której tylko krótko można wspomnieć w formie ciekawostki. Widzę jednak, że duże portale robią z tego wielkie wydarzenie. Tytuł „GTA V dla PC dopiero w 2015r., a może i w ogóle. Hakerzy atakują” na PC World wydaje mi się mocno przesadzony…

Opóźnienia w premierach gier zdarzały się już najlepszym, nie jest to więc wykluczone w przypadku GTA V, jednak według mnie o samo wydanie tej wersji nie musimy się obawiać. Całe zamieszanie może być tylko jedną wielką plotką, panowie wypowiadający się powyżej nie są prawdopodobnie związani ściśle zawodowo z Rockstar. Warto też zaznaczyć, że aktualne stanowisko Supportu Rockstar na temat premiery jest niezmienione:

art_rockstar1

3 Comments

 1. blookach

  To tylko plotki dirty console peasantów.

  Reply
 2. Szootski

  Gdyby R* nie wydał GTA V na PC po zapowiedzi to by straciło bardzo dużo w oczach graczy, a sami PC-towcy by ich zjedli.

  Reply
 3. The_Bear

  Po prostu Rockstar robi hype.

  Reply

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *