Kolejne oskarżenie, tym razem Lindsay Lohan

Wiadomości o Grand Theft Auto V pojawiają się bardzo często, począwszy od nowych rekordów sprzedaży, przez oburzenie ze strony rzecznika praw obywatelskich, aż po oskarżenia rapera o bezprawne wykorzystanie piosenek. Gra jest niewątpliwie wyjątkowo kontrowersyjna z różnych punktów widzenia, a jednocześnie cieszy się ogromną popularnością wśród graczy, na co zapracowała sobie cała seria Grand Theft Auto przez lata. To sprawa, że wokół gry ciągle coś się dzieje.

[divider]

Lindsay Lohan, aktorka i piosenkarka, głównie znana z takich filmów jak Straszny film 5, Zakręcony piątek, Wredne dziewczyny, Maczeta i innych oraz z bogatej dyskografii… ale nie będziemy się zagłebiać w szczegóły. Nie ma co kryć, znana amerykańska celebrytka.

O sprawie dowiadujemy się za pośrednictwem serwisu tmz.com (podobnie jak w przypadku oskarżeń rapera Daz’a Dillinger’a). Lindsay Lohan oskarża producenta Grand Theft Auto V, studio Rockstar, o bezprawne wykorzystanie jej wizerunku. Z tego powodu aktorka zamierza powalczyć o wysokie odszkodowanie w sądzie.

Znacie na pewno tą dziewczynę z plakatów reklamujących GTA V:

 

Inspiracją do stworzenia tej grafiki, blondowłosej dziewczyny w bikini, miała być własnie Lindsay Lohan – tak twierdzi sama Lindsay. Tutaj raczej aktorka racji nie ma. Wiemy już, z oficjalnych informacji studia, że plakat był wykonany na podstawie wizerunku modelki Shelby Welinder.

Kolejne dowody świadczące o bezprawnym użyciu wizerunku znajdują się w misjach, jakie przyjdzie nam wykonać w Grand Theft Auto V. Jedna z nich polega na uratowaniu gwiazdy zwanej Lacey Jonas przed tłumem fotografów. Misja druga natomiast ma miejsce w hotelu The Gentry Manor Hotel gdzie nagrywamy parę oddającą się uniesieniom, z ukrycia. Co tutaj nie podoba się Lindsay? Chodzi głównie o podobieństwo w nazwie hotelu, aktorka związana była z hotelem Chateu Marmont.

Całą sytuację pozostawiamy Wam do oceny, ot taka kolejna ciekwostka 😉

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *