Konferencja Take-Two Interactive

[dropcap]K[/dropcap]onferencja firmy Take-Two Interactive miała miejsce 3 lutego 2014r. Dostępny był kanał online, gdzie każdy mógł posłuchać na bieżąco tematów konferencji, głównie statystyki, plany sprzedażowe, sukcesy, cyferki itp. Pojawiły się też jednak pytania mające na celu wyciągnięcie jakichkolwiek informacji na temat wydania GTA V na PC. Co odpowiadał dyrektor naczelny Take-Two? Raczej unikał konkretów akurat pod tym względem, ale pewne nadzieje pozostawił. W kontekście innych pytań, nie dotyczących bezpośrednio GTA V PC też pojawiają się optymistyczne zdania. Poniżej kilka wybranych cytatów. Polski opis ma tylko przybliżyć ogólny sens wypowiedzi, bez dokładnego tłumaczenia zdań.

Strauss Zelnick: We think that’s — I know at times, on these calls people would like me to talk much more about upcoming releases and sometimes there is some frustration that we don’t.

Czyli prezes zdaje sobie sprawę, że ludzie chcieliby czasami wiedzieć więcej o nadchodzących pozycjach i czasami są troche sfrustowani jeśli nie wszystko może być ujawnione.

male015Frustracja wśród oczekujących na GTA V PC jest zdecydowanie widoczna, na pewno zauważają to także producenci. Petycja mająca kilkaset tysięcy wpisów, setki memów, tysiące postów na różnych forach – tego nie da się niezauważyć. Grand Theft Auto V jest grą, na którą czeka mnóstwo posiadaczy PC. Wydaje mi się, że tak duży rynek na pewno nie zostanie pominięty, ale muszą być jakieś powody dla których producenci unikają jakichkolwiek konkretnych informacji. Jak pisze goori na naszym forum: „Jasne, niech dopracują ale to trzymanie w niepewności i milczenie jest denerwujące. Wystarczył by krótki komunikat, że GTA V będzie na PC i trwają pracę nad tą wersją. Wiadomo chociaż na czym się stoi i cierpliwie czeka na zapowiedź.”

Strauss Zelnick: The truth is though, we are trying to provide as much transparency as we can to our shareholders and leave the marketing decisions and the marketing announcements to our labels, because that’s where we maximize our sales. So once again, Rockstar will make appropriate announcements about the releases as they come as well 2K. And as they make those announcements and of course we will reference them here, but let me emphasize that we fell very optimistic about our outlook going forward and very encouraged by the results we have had to date.

Ogólnie chodzi o to, że pewne decyzje marketingowe i ogłoszenia przypisane są konkretnym działom. Więc wszystko w rękach Rockstar? W każdym razie z kontekstu pytania i powyższej odpowiedzi wynika, że wydawca nie jest organem który mógłby odpowiedzieć w tej chwili czy pozycja zostanie stworzona na PC czy konsole nowej generacji. Dyrektor wspomniał jednak o optymistycznych perspektywach na przyszłość.

Kolejne pytanie było bardziej dosadne, odnoszące się do wydania GTA V PC, ale uzyskaliśmy też bardziej dosadną odpowiedź…

Karl Slatoff: At this point there is really nothing for us to say about that, Drew.

Czyli na chwilę obecną nie mają nam nic do powiedzenia na temat wydania PC.

Kilkukrotnie padały też zdania z których wynikało, że producenci dążą do tego, żeby ze swoimi pozycjami pojawiać się na te platformy, na które jest zapotrzebowanie. Nie były to opinie stricte przypisane do GTA V PC, ale z pewnością można je interpretować szeroko, zahaczając o GTA V. W końcu tutaj konsumentów nie brakuje.

We are not in the hardware business, we don’t have any dog in that hut, we just want to be where the consumer is.

Padło też zdanie, że GTA IV był silnym tytułem PC. Analizując – skoro GTA IV wypaliło i odniosło sukces na platformie PC, to czemu z GTA V miałoby być inaczej? Skoro warto i skoro są konsumenci…. – musi być wydanie 🙂

Tymczasem z nowości dotyczących premiery GTA V PC na naszym forum:

Tweet jednego z pracowników R* – daniol666
Odpowiedź ze sklepu keye – A4TEK

Swoją opinię na forum możesz wyrazić bez rejestracji.

15 Comments

 1. diablo666

  ach no niestety co by nie mowic w dzisiejszych czasach robi sie wszystko pod zysk troche zapominajac ze to klient jest najwazniejszy bo on ten zysk generuje. z jednej strony irytuje fakt ze R* kombinuje z drugiej strony trzeba rozumiec ze aby producent nie wypadl z rynku musi generowac jak najwieksze zyski bo kazdy chce robic jak najlepsze gry i konkurowac z najwiekszymi. jednak ja jako klient domagam sie konferencji rockstar games na ktorej nie musza ani zaprzeczac ani potwierdzac premiery GTA 5 na PC i next-geny ale pokazac ze wykazuja zainteresowanie klientem i nie olewaja wszystkich dla zysku bo wiedza ze i tak ludzie kupia. Pozdro

  Reply
 2. cocu1

  Ta strona umarła?

  Reply
 3. Zawiedziony

  No nie wyrobie. Co ty rockstar odwalasz. Zawiodłem się nad R*.

  Reply
  1. keep calm and wait for gta v pc

   spokojnie wyjdzie a jak nie wyjdzie to sa idioci

   Reply
 4. Razor

  ta gra wg mnie pojawi się gdzieś w kwietniu w czerwcu, a w marcu pewnie jakieś powiadomienie. ja czekam z niecierpliwością i licze też na GTA OnLine.

  Reply
  1. kamil

   ja tez

   Reply
 5. Daro

  GTA V wyjdzie na PC w tym samym czasie albo zaraz po premierze na Xbox1 i PS4. Na nextgeny pewnie z grafiką jak na PC w ustawieniach HIGH. Z koro R* nic nie mówi to nie zaprzecza, cierpliwości 🙂

  Reply
 6. Lorax

  Hmm.. R* potrafi „przenieść” GTA San Andreas na nasze sprzęty przenośne, a GTA V na PC’ety już nie? Wiem, prawdopodobnie pracują nad wersją PC, ale jej nie zapowiedzieli, SA przenieśli szybciej na IPady itp. niż GTA V na PC.

  Pozdrawiam,
  Lorax

  Reply
  1. djm105

   Szybciej? 8 lat to szybko? Bo przecież na PC pojawiło się w 2006

   Reply
   1. piotrek00225

    Nie w 20016 tylko 2005

    Reply
   2. Lorax

    A czy R* od razu pracował nad wersją komórkową po wydaniu na PC?

    Reply
 7. kubyś23

  Według moich wyliczeń na podstawie GTA 4

  Gra została wydana w kwietniu 2008r.
  Na PC zapowiedzianą ją we wrześniu 2008r(6 miesięcy od premiery do zapowiedzi)
  Premiera listopad przełożona na grudzień 2008r.
  A więc
  wychodzi na to że GTA 5 zostanie zapowiedziane ok. 19 lutego 2014r.
  A premiera to ok 12 kwietnia 2014r.
  Jeśli jak z GTA 4 premiera zostanie przełożona na 23 maja 2014

  Reply
 8. ariadna

  @wik69pl
  Ja chyba dostane… Bo uro mam pod koniec roku… Naprawdę, zgadzam z geori. Powinno przynajmniej być wiadomo, że trwają prace. A premiera nawet w grudniu, tylko zapowiedzieli. Tak traktują pecetowców. Ja nadal nie kupię konsoli, czekam. Jeśli zapowiedzą w ciągu mies. to będę szcześliwa.

  Reply
  1. ariadnaU

   Udpate. Dalej czekam, mam nowy komp i ani zamiaru kupić konsoli. Cóż, obejdę się smakiem, YeardleyDiamond straci tak dobrą produkcję do tworzenia filmów na YT… Tyle obejrzanych let’s playów… Ale to już wola Cockstara.

   Reply
 9. wik69pl

  Ciekawe czy dostane GTA V na Urodziny 😉

  Reply

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *