Co nowego na temat GTA V PC?

W ostatnich tygodniach nagromadziło się dużo informacji na temat GTA V w wersji PC – choć wciąż brakuje tych oficjalnych. Co nowego na dzień dzisiejszy?

Pojawiły się ślady wersji PC w sterownikach AMD Catalyst 13.30 Beta (po raz kolejny, zobacz: Ślad wersji PC w sterownikach AMD). Źródłem informacji jest jeden z użytkowników forum zajmującego się tematyką grafiki (Guru3D.com). W wspomnianym sterowniku AMD znaleziono profil Grand Theft Auto V w wersji PC. Fakt jest o tyle ciekawy, że kolejne wersje beta sterownika, te ukazujące się po pierwszym wycieku, nie zawierały już śladów GTA V. Profil pojawił się dopiero teraz gdy natłok informacji o grze rośnie.

To nie jedyne wzmianki o GTA V znalezione przez oczekujących gry fanów. Pewne zapisy dotyczące wersji PC znajdujemy też w dzienniku błędów wczesnych wersji gier. Dziennik ma 150 stron i zawiera zapisy błędów odnotowanych podczas testów gier, poczynając od 2009r. Odnaleziono w nim około 160 odsyłaczy mających związek z Grand Theft Auto V. Gra testowana była na systemach w wersji 32- i 64-bitowej. Odnotowano wykorzystywanie bibliotek DirectX 11 oraz efektu bloom.

44106271

Wszystkie te ślady nieoficjalnie wskazują, że wersja GTA V na PC będzie wydana… ale czy ktoś jeszcze w to wątpił? Większość zwolenników serii GTA czekajacych na piątą część gry oczekuje informacji „kiedy będzie”, a nie „czy będzie”, niestety pozostaje nam wciąż czekać. Czas ten można wykorzystać na wiele sposóbów, ale propozycją dla tych, którzy nie mogą się już doczekać może być mod, który odwzorowuje świat z GTA V w GTA IV 🙂 Jak widać niektórzy biorą sprawy w swoje ręce. W pewnym zakresie przeniesiono świat oraz wprowadzono parę pojazdów z GTA V. Ktoś na pewno poświecił temu dużo pracy i zaparcia, efekty możecie zobaczyć tutaj:

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *