Piosenki w GTA V bez zgody autora?

Daz Dillinger to amerykański raper, członek duetu Tha Dogg Pund (inny pseudonim to Dat Nigga Daz). Ale przejdźmy do rzeczy.

W nowej części Grand Theft Auto mamy bogatą playlistę. Znajdują się tam różne stacje radiowe, odpowiadające różnym gatunkom muzycznym (posłuchamy 2Paca, Queen jak również Britney Spears i Rihannę). Wśród dostępnych piosenek znajdujemy też dwa tytuły, których dotyczy całe zamieszanie. Są to: C-Walk i Nothin But the Cavi Hit dostępne w West Coast Classics. Daz Dillinger twierdzi, że powyższe utwory zostały wykorzystane w grze nielegalnie. W wywiadzie przeprowadzonym na łamach serwisu tmz.com artysta opowiada krótką historię jakoby Rockstar miał mu zaproponować za te utwory bardzo niską ofertę tj. 4271$. Oczywiście muzyk ją odrzucił, ale mimo tego kawałki pojawiły się w Grand Theft Auto V.

Dillinger wysuwa żądania, chce aby producent wyszedł z lepszą ofertą. W przeciwnym wypadku muzyk będzie żądał zniszczenia wszystkich kopii gry, które nie zostały jeszcze sprzedane.

O całym zamieszaniu piszemy w formie ciekawostki. Póki co niewiadomo, kto w tym sporze ma rację. Na dzień dzisiejszy brak ustosunowania się ze strony Rockstar do tej sytuacji.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *